Pascal has logged 107 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fantasy Mission Force

Fantasy Mission Force

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Truant Heroes

Truant Heroes

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old Cat

Old Cat

2009
×
★★
Edit this entry  
27
Ben Delubyo

Ben Delubyo

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hard Hunted

Hard Hunted

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
When Fortune Smiles

When Fortune Smiles

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Switch

Kill Switch

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Lethal Panther

Lethal Panther

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Room Service

Room Service

1992
×
★★
Edit this entry  
25
Madam City Hunter

Madam City Hunter

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Angels

Iron Angels

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Criminal Police

Criminal Police

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Skyfire

Skyfire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Operation Golden Phoenix

Operation Golden Phoenix

1994
×
★★
Edit this entry  
24
Dinosaur World

Dinosaur World

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Model Hunger

Model Hunger

2015
×
★½
Edit this entry  
23
Miss Agent

Miss Agent

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bonjour l'angoisse

Bonjour l'angoisse

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Strike Back

Strike Back

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Connectés

Connectés

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Traveling Shoes

Traveling Shoes

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Son of Rambow

Son of Rambow

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fe26

Fe26

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Brown Thrasher

Brown Thrasher

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Union

Union

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Workers Leaving the Job Site

Workers Leaving the Job Site

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Half On, Half Off

Half On, Half Off

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Grand Finale

Grand Finale

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
The Major

The Major

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vanessa

Vanessa

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Sportello Quattro

Sportello Quattro

2002
×
★★
Edit this entry  
20
Imported

Imported

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
Aquarius

Aquarius

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
A Week in the Hole

A Week in the Hole

2001
×
★★½
Edit this entry  
20
Pictures from Dorothy

Pictures from Dorothy

2004
×
★½
Edit this entry  
20
72

72

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Six Positions

Six Positions

1998
×
★★
Edit this entry  
19
Second Shift

Second Shift

1999
×
★★½
Edit this entry  
19
From Pompeii to Xenia

From Pompeii to Xenia

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
Fumble

Fumble

2002
×
★★
Edit this entry  
19
Merger

Merger

1999
×
★★
Edit this entry  
19
Eleven Eighty Two

Eleven Eighty Two

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Pretty Woman

Pretty Woman

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Pink Grapefruit

Pink Grapefruit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Milky Way

The Milky Way

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Insurrection

The Insurrection

2020
×
½
Read the review Edit this entry