Pascal has logged 970 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roots of Evil

Roots of Evil

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Parole Violators

Parole Violators

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Fistful of Pasta

A Fistful of Pasta

1974
×
★★
Edit this entry  
30
Interspersions

Interspersions

1974
×
★★
Edit this entry  
30
Homicidal

Homicidal

1975
×
★★½
Edit this entry  
30
Despondent Yearning

Despondent Yearning

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Taste of Flesh

A Taste of Flesh

1976
×
★★
Edit this entry  
30
The Summoned

The Summoned

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Santa Claws

Santa Claws

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gardener

The Gardener

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Open Fire

Open Fire

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bounty Tracker

Bounty Tracker

1993
×
★★½
Edit this entry  
28
Martial Outlaw

Martial Outlaw

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Christmas Rush

Christmas Rush

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission of Justice

Mission of Justice

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
Martial Law II: Undercover

Martial Law II: Undercover

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
Martial Law

Martial Law

1990
×
★★½
Edit this entry  
27
Rabid

Rabid

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

2003
×
Edit this entry  
27
Personne Ne Bouge ! Lino Ventura

Personne Ne Bouge ! Lino Ventura

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Lino Ventura, la part intime

Lino Ventura, la part intime

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Sara

Sara

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Mob

Red Mob

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bernadette Lafont, and God Created the Free Woman

Bernadette Lafont, and God Created the Free Woman

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mercenary

Mercenary

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Rise of the Synths

The Rise of the Synths

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
So This Is Christmas

So This Is Christmas

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beast in Heat

The Beast in Heat

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ilsa, the Tigress of Siberia

Ilsa, the Tigress of Siberia

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks

Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks

1976
×
★★½
Edit this entry  
23
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snuff

Snuff

1976
×
Read the review Edit this entry  
22
My Samurai

My Samurai

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Steele Justice

Steele Justice

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Teresa's Tattoo

Teresa's Tattoo

1994
×
★½
Edit this entry  
22
Ripper Man

Ripper Man

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Struggle for Israel

Struggle for Israel

1976
×
★★★
Edit this entry  
21
Grandpa & Marika

Grandpa & Marika

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Malibu High

Malibu High

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Warrior

Night of the Warrior

1991
×
★★
Edit this entry  
21
Blood Money

Blood Money

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Best of the Best

Best of the Best

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill Order

Kill Order

2017
×
★½
Edit this entry  
20
Freaky Farley

Freaky Farley

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry