• Project Power

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Monos

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • The World Is Yours

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Loveless

  • Good Time

    ★★★★★

  • City of Ghosts

    ★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • Elle

    ★★★

  • Love

  • The Babadook

    ★★★★★

  • Sightseers

    ★★★★★

  • Alps

    ★★★½

  • Antichrist

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Amateur

    ★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★★

  • Jacob's Ladder

    ★★★★

  • The Abyss

    ★★★

  • The Seventh Continent

  • Ordinary People

  • Le Cercle Rouge

  • Persona

    ★★★★★

  • Touch of Evil

  • Citizen Kane