• Psycho Goreman

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Asphalt Burning

    ★★★½

  • Seized

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Ginny Weds Sunny

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★½

  • Books of Blood

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Miss India

    ★★★

  • Nishabdham

    ½

  • Khaali Peeli

    ★★★½

  • Ben 10 Versus the Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Ka/Pae. Ranasingam

    ★½

  • Jim Button and the Wild 13

    ★★★★

  • Silver Skates

    ★★★½

  • Jiang Ziya: The Legend of Deification

    ★★★★

  • The Doorman

    ★★★★

  • Vanguard

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★★½

  • The Swordsman

    ★★★★½

  • The Water Man

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Dad Wanted

    ★★★★

  • Beckman

    ★★½

  • Monster School

    ★★½

  • V

    ★★★

  • Guest House

    ★★

  • Honest Thief

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • The 2nd

    ★★

  • Maniyarayile Ashokan

    ★★★★

  • Kilometers and Kilometers

    ★★★

  • Still Here

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • One Night in Bangkok

    ★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • My Cousin

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Tulsa

    ★★★★★

  • The Sleepover

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Okay! Madam

    ★★★★

  • Yakari, a Spectacular Journey

    ★★★½

  • Deliver Us From Evil

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • Bigfoot Family

    ★★★

  • Legacy of Lies

    ★★½

  • A Nice Girl Like You

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • Ghosts of War

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★★½

  • Feel the Beat

    ★★★½

  • Sniper: Assassin's End

    ★★★★★

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★

  • 100% Wolf

    ★★★★

  • Last Moment of Clarity

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★★★

  • Angrezi Medium

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Resistance

    ★★★★