• So Late So Soon

    ★★★★½

  • Back and Forth

    ★★★★★

  • One Second in Montreal

    ★★★★½

  • Dripping Water

    ★★★★★

  • Standard Time

    ★★★★½

  • The Beginnings of Bebop

    ★★★★

  • The Crowd

    ★★★★★

  • The Holiday

    ★★★½

  • Tony Williams in Africa

    ★★★★★

  • The Age of the Earth

    ★★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★

  • There Will Be Blood

    ★★

  • Extraordinary Stories

    ★★★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Big Night

    ★★★★½

  • Queen of Glory

    ★★★½

  • Abertura

    ★★★★½