• Malcolm & Marie

    ★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • #Alive

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Sergio

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Neo Yokio: Pink Christmas

    ★★★

  • Mirage

    ★★★½

  • Quién te cantará

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Life Itself

    ★½

  • The Realm

    ★★★

  • Carmen and Lola

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★