• Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • The Stand

    ★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • They Live Inside Us

    ★★★½

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★½

  • Caveat

    ★★★½

  • The Comedy Store

    ★★★★

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

    ★★★★★

  • Japanese Cinema's Provocateur Extraordinaire: Shinya Tsukamoto

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • The Most Dangerous Animal of All

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Zombie with a Shotgun

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Jesus Rolls

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Out Of The Past

    ★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • VFW

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Random Acts of Violence

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • 8

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Good Omens

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Swans: Where Does a Body End?

    ★★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • After Midnight

    ★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • I Am Richard Pryor

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Christopher Titus: Amerigeddon

    ★★★★