crislet31 has logged 27 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Murder on the Blackboard

Murder on the Blackboard

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Penguin Pool Murder

Penguin Pool Murder

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Murder Ahoy

Murder Ahoy

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Murder Most Foul

Murder Most Foul

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder at the Gallop

Murder at the Gallop

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder She Said

Murder She Said

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gigi

Gigi

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fanny

Fanny

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Reluctant Debutante

The Reluctant Debutante

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sam Jay: 3 in the Morning

Sam Jay: 3 in the Morning

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry