crislet31 has logged 146 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yesterday, Today and Tomorrow

Yesterday, Today and Tomorrow

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Clock

The Clock

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. and Mrs. North

Mr. and Mrs. North

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ever Since Eve

Ever Since Eve

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Night to Remember

A Night to Remember

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Love

First Love

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
That's Entertainment!

That's Entertainment!

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tall Story

Tall Story

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder Ahoy

Murder Ahoy

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Duchess of Idaho

Duchess of Idaho

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Murder Most Foul

Murder Most Foul

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Murder at the Gallop

Murder at the Gallop

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry