Mister All Sunday has logged 369 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

2010
×
Edit this entry  
28
Mommy Mommy Where's My Brain?

Mommy Mommy Where's My Brain?

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Raising Victor Vargas

Raising Victor Vargas

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Robots of Brixton

Robots of Brixton

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Matters

Dark Matters

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
1968 < 2018 > 2068

1968 < 2018 > 2068

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Changing Same

The Changing Same

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Here We Come A-Wassailing

Here We Come A-Wassailing

1977
×
Edit this entry  
24
Black Santa's Revenge

Black Santa's Revenge

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Silent Snow, Secret Snow

Silent Snow, Secret Snow

1964
×
Read the review Edit this entry  
21
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Snow Woman

The Snow Woman

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Placido

Placido

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Diva's Christmas Carol

A Diva's Christmas Carol

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
SACERDOTISA

SACERDOTISA

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Ed, Edd n Eddy’s Jingle Jingle Jangle

Ed, Edd n Eddy’s Jingle Jingle Jangle

2004
×
Edit this entry  
12
Fine Housekeep

Fine Housekeep

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stigma

Stigma

1977
×
Read the review Edit this entry  
10
The Stalls of Barchester

The Stalls of Barchester

1971
×
Read the review Edit this entry  
10
The Ash Tree

The Ash Tree

1975
×
Read the review Edit this entry  
06
Lost Hearts

Lost Hearts

1973
×
Read the review Edit this entry  
06
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Welcome II the Terrordome

Welcome II the Terrordome

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Snuck Off the Slave Ship

I Snuck Off the Slave Ship

2019
×
Edit this entry  
05
Beyond Tomorrow

Beyond Tomorrow

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Berlin Bride

The Berlin Bride

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
26
Make the Yuletide Gay

Make the Yuletide Gay

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Warning to the Curious

A Warning to the Curious

1972
×
Edit this entry  
23
The Junky's Christmas

The Junky's Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry