crimbq has logged 40 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
½
Edit this entry  
30
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
½
Edit this entry  
25
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Edit this entry  
19
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
300

300

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★
Edit this entry  
13
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Edit this entry  
12
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Edit this entry  
10
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ornette: Made in America

Ornette: Made in America

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
My Little Dashie

My Little Dashie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
01
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
½
Edit this entry