• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Mayor Pete

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ½

  • The Many Saints of Newark

    ½

  • Cry Macho

    ½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★½

  • Reminiscence

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ½

  • Jungle Cruise

    ½

  • Pig

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ½

  • The Boss Baby: Family Business

    ½

  • Luca

  • Werewolves Within

    ½

  • Infinite

    ½

  • In the Heights

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Cruella

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ½

  • The Scary of Sixty-First

    ½

  • Cherry

    ½

  • Boss Level

    ½

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Little Things

    ½

  • WandaVision

  • The Dig

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • The Empty Man

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

  • Fatman

    ½

  • Hubie Halloween

    ½

  • Cats & Dogs 3: Paws Unite

    ½

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • Nomadland

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ½

  • Tenet

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ½

  • Hamilton

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

    ½

  • TFW No GF

    ½

  • Close Encounters of the Fifth Kind

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ½

  • Mulan

    ½

  • Murder Death Koreatown

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★

  • Horse Girl

  • The Social Dilemma

    ½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★½