Samuel has logged 83 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy on the Outside

Crazy on the Outside

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Capone

Capone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Quest to Beat Matt Turk

The Quest to Beat Matt Turk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Very Noise

Very Noise

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Next Day Air

Next Day Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Come and Learn with Pibby!

Come and Learn with Pibby!

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween, Except the Knife Is 50 Feet Long

Halloween, Except the Knife Is 50 Feet Long

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Astartes

Astartes

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
High Score

High Score

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Metallica: This Monster Lives

Metallica: This Monster Lives

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killing in Thy Name

Killing in Thy Name

2021
×
Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Mary Queen of Scots: The Red Queen

Mary Queen of Scots: The Red Queen

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry