Collin has logged 30 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Line 7000

Red Line 7000

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obsession

Obsession

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Domino

Domino

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Foolish Wives

Foolish Wives

1922
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Blind Husbands

Blind Husbands

1919
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An American Romance

An American Romance

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mothering Heart

The Mothering Heart

1913
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death's Marathon

Death's Marathon

1913
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eden

Eden

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Spiral Jetty

Spiral Jetty

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Six Cents in the Pocket

Six Cents in the Pocket

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pilgrims

Pilgrims

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Notes on an Appearance

Notes on an Appearance

2018
×
★★★★★
Edit this entry