• The House

    ★★★½

  • The Abominable Snow Baby

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Joy Division: The Poster Children Of Post-Punk

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Grucifixion

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • When Nirvana Came To Britain

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Kurupting the Industry: The People Just Do Nothing Story

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Don’t Leave Me

  • F9

    ★★½

  • A Conversation

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Black Fields

    ★★½

  • Save Ralph

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★

  • Melancholy Man

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Pulchritudinous

    ★★★

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Ripper

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Making The Irishman

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Puparia

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Coffin

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Oasis - Return to Rockfield

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Peninsula

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½