• Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Be My Cat: A Film for Anne

    ★★★½

  • Hoop Dreams

    ★★★★½

  • Malice

    ★★★

  • Gross Misconduct: The Life of Brian Spencer

    ★★

  • Kansas

    ★★★½

  • Broadcast News

    ★★★★

  • Lifeforce

    ★½

  • The Verdict

    ★★★★

  • North Dallas Forty

    ★★★★½

  • All the President's Men

    ★★★½

  • Magnum Force

    ★★★★★

  • Dirty Harry

    ★★★½