• VHS 94

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Books of Blood

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Woe

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Slaxx

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Ju-On: Origins

    ★★★★

  • 8:46

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Scare Me

    ★★

  • His House

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Antrum

  • The Addams Family

    ★★★

  • Scare Package

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • La Llorona

    ★★½

  • Spiral

    ★★★½

  • Haunt

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • 1BR

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Porno

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½