• The Card Counter

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Soñadora

  • Feedback Sketch #1

    ★★★★

  • Craters

    ★★★

  • UNTITLED ABSTRACT 2

    ★★★

  • Given

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Ghost Quartet at the McKittrick Hotel, Jan. 12, 2015

    ★★★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★

  • Days

    ★★★★★

  • Sungazer

    ★★★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★★

  • ALL COPS AIN'T BAD

    ½

  • Cats

  • Knives Out

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Given

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Us

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Butterfly Kisses

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Livescream

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Countenances in the Concrete

  • Slut in a Good Way

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Death Note

    ★★★

  • Get Out

  • XX

    ★★

  • Casting JonBenet

  • Moonlight

  • Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

    ½

  • The Neon Demon

    ★★½

  • Personal Shopper

    ★★

  • Raw

    ★★★½

  • Don't Think Twice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★★

  • Christine

  • Darling

    ★★

  • GIRL

    ★★★½

  • Too Late

    ★★★★½

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★

  • The Blue Hour

    ★★★½

  • The Witch

    ★★½

  • ME!ME!ME!

    ★★★★

  • The Last Five Years

    ★★★★½

  • John Wick

  • Left Behind

    ★½

  • Lyle

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • Imperial Dreams

  • The Babadook

  • Whiplash

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

    ★★★★½

  • The Sad House

    ★★★★

  • Pacific Rim

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★

  • Spring Breakers

    ★★★½