Corey has logged 30 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry