josé has logged 114 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Powder

Powder

2019
×
Edit this entry  
14
From Your Hell

From Your Hell

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
A Song For Maria

A Song For Maria

2019
×
Edit this entry  
13
We Vanish

We Vanish

2018
×
Edit this entry  
13
A Tiger With No Stripes

A Tiger With No Stripes

2018
×
Edit this entry  
03
Lost ID

Lost ID

2020
×
Edit this entry  
03
Acuitzeramo

Acuitzeramo

2019
×
Edit this entry  
03
Water

Water

2020
×
Edit this entry  
03
The Day Began Yesterday

The Day Began Yesterday

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Eró

Eró

2020
×
Edit this entry  
02
Eclosion

Eclosion

2019
×
Edit this entry  
02
Encounter

Encounter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Retablo

Retablo

2017
×
Edit this entry  
01
History Lessons

History Lessons

2018
×
Edit this entry  
31
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
Edit this entry  
25
#pornovenganza

#pornovenganza

2019
×
Edit this entry  
25
Tempestad

Tempestad

2016
×
Edit this entry  
16
Night Falls

Night Falls

1952
×
★★★
Edit this entry  
15
Sanctorum

Sanctorum

2019
×
Edit this entry  
15
The Secret Formula

The Secret Formula

1965
×
Edit this entry  
13
The Guardian of Memory

The Guardian of Memory

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Oblatos, Epic Flight into the Night

Oblatos, Epic Flight into the Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Clara's Rage

Clara's Rage

2016
×
Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
Edit this entry  
10
Mariana

Mariana

1968
×
Edit this entry  
09
The Last Call

The Last Call

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
GUO4

GUO4

2019
×
Edit this entry  
05
Amateur

Amateur

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
The Mongolian Conspiracy

The Mongolian Conspiracy

2019
×
Edit this entry  
02
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Weak Ones

The Weak Ones

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jamie Marks Is Dead

Jamie Marks Is Dead

2014
×
★★
Edit this entry  
31
The Creation of the World

The Creation of the World

2019
×
Edit this entry  
31
Suffocation

Suffocation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fireflies

Fireflies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Adelina

Adelina

2019
×
Edit this entry  
30
Dalia Is Still Here

Dalia Is Still Here

2019
×
Edit this entry  
29
The Brave Only Looks Death In The Face Once

The Brave Only Looks Death In The Face Once

2019
×
★★
Edit this entry  
28
La Bruja de Texcoco

La Bruja de Texcoco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
A 3 Minute Hug

A 3 Minute Hug

2018
×
Edit this entry  
28
Open The Earth

Open The Earth

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★
Edit this entry  
26
This Is Not Berlin

This Is Not Berlin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lorena, Light-footed Woman

Lorena, Light-footed Woman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
5:03

5:03

2020
×
★★★
Edit this entry