Septa has logged 19 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Boy and Sungreen

A Boy and Sungreen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
REDMARE

REDMARE

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry