Septa has logged 204 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Web

The Web

2013
×
Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
06
What They Don't Talk About When They Talk About Love

What They Don't Talk About When They Talk About Love

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Double Patty

Double Patty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rendezvous

Rendezvous

1976
×
Edit this entry  
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
An Old Lady

An Old Lady

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocketship

Rocketship

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
13
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hana & Alice

Hana & Alice

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Away

Away

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amanda

Amanda

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
AUM!

AUM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Judge

Judge

2013
×
Edit this entry  
23
Radiohead at Glastonbury 2017

Radiohead at Glastonbury 2017

2017
×
Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lust

Lust

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The House of Us

The House of Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Boy and Sungreen

A Boy and Sungreen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry