coolbrag has logged 263 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ecstatic Stigmatic

Ecstatic Stigmatic

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kamikaze 1989

Kamikaze 1989

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Model Shop

Model Shop

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustler White

Hustler White

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seeding of a Ghost

Seeding of a Ghost

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bluebeard

Bluebeard

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Countess

The Countess

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dolphin Lover

Dolphin Lover

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Framing Lesbian Fashion

Framing Lesbian Fashion

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pink Hotel

The Pink Hotel

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pumpkin

Pumpkin

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
Tart

Tart

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Trick or Drink

Trick or Drink

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★
Edit this entry  
03
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Philosopher Kings

The Philosopher Kings

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Nine 1/2 Weeks

Nine 1/2 Weeks

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Nine 1/2 Weeks

Nine 1/2 Weeks

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Not a Love Story: A Film About Pornography

Not a Love Story: A Film About Pornography

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
TheEYE: Marc Quinn

TheEYE: Marc Quinn

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Frisk

Frisk

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brüno

Brüno

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Beware

Lady Beware

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mutantes

Mutantes

2009
×
★★
Edit this entry  
21
Christina

Christina

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Dangerous Son

A Dangerous Son

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Second Sighted

Second Sighted

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clifford

Clifford

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry