• Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★

  • Censor

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Smiley Face Killers

    ★½

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Stylist

  • The Witch of Kings Cross

    ★★

  • Hanging Elizabeth Reed: A Ghost Story

    ★★

  • Freedia Got a Gun

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • I Was Lorena Bobbitt

    ★★★★

  • TFW No GF

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

    ★★★★★

  • Sisters with Transistors

    ★½

  • May the Devil Take You Too

    ★★★

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★★

  • Bad Hair

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • The Columnist

    ★★★★

  • Direct to Video: Straight to Video Horror of the 90s

    ★★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★★

  • The Vigil

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★★

  • The Hat Man: Documented Cases of Pure Evil

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★★

  • The Assistant

  • Lydia Lunch: The War Is Never Over

    ★★★★

  • Felix in Wonderland

    ★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Scary Stories

    ★★★½

  • Lorena

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Survival of the Film Freaks

    ★★★

  • Possum

    ★★½

  • Birds of Passage

    ★★★★★

  • A Dangerous Son

    ★★★★★

  • Violence Voyager

    ★★★

  • Boiled Angels: The Trial of Mike Diana

    ★★★

  • Unmasking a Killer

    ★★★★★

  • Mapplethorpe

    ★★★

  • The Wolf House

    ★★★★★

  • Lizzie

    ★★★

  • Crystal Eyes

    ★★★

  • Hagazussa

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • I Am Evidence

    ★★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • The Porn Factor

  • Blair Witch

    ★★

  • Burden

    ★★★★★

  • Unseen

    ★★★★

  • Chemical Cut

    ★★★★

  • Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

    ★★★★★