• Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Zola

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½