ConnorK has logged 26 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prospect

Prospect

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sight for Sore Eyes

Sight for Sore Eyes

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Profile

Profile

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Salt

Salt

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cool Cat Fights Coronavirus

Cool Cat Fights Coronavirus

2021
×
½
Edit this entry  
02
Traffic Crossing Leeds Bridge

Traffic Crossing Leeds Bridge

1888
×
★★★
Edit this entry  
02
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
★★★
Edit this entry  
01
Erotique

Erotique

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry