Sort by

Connor Carey has logged 87 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★½
Edit this entry  
29
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★
Edit this entry  
28
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jade

Jade

1995
×
★★½
Edit this entry  
28
Rules of Engagement

Rules of Engagement

2000
×
★★½
Edit this entry  
27
Blue Chips

Blue Chips

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Bug

Bug

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Urban Cowboy

Urban Cowboy

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Basic

Basic

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Antebellum

Antebellum

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★½
Edit this entry  
23
A Love Song for Bobby Long

A Love Song for Bobby Long

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★
Edit this entry  
22
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Falling

Falling

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Horror Show

The Horror Show

1989
×
★½
Edit this entry  
18
The Scarlet Letter

The Scarlet Letter

1995
×
★½
Edit this entry  
18
Wildfire

Wildfire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The War

The War

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black or White

Black or White

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Edit this entry  
14
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Get the Hell Out

Get the Hell Out

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry