Conner has logged 30 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casper

Casper

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doom

Doom

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry