conkim19 has logged 72 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry