Comics_196 has logged 30 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry