• Jurassic World: Dominion

    ★★★★★

  • Uncharted

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Cursed Films

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Blood Vessel

    ★★★★

  • Scare Package

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Summer of 84

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★★