colin... has logged 51 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Jack in the Box

The Jack in the Box

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Recess: School's Out

Recess: School's Out

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sky

The Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
31

31

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lie

The Lie

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Residue

Residue

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jexi

Jexi

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry