coles84 has logged 65 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Legacy

The Legacy

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Demolition High

Demolition High

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rabid

Rabid

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tales from the Lodge

Tales from the Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black String

The Black String

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dark Light

Dark Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Witches in the Woods

Witches in the Woods

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spiral

Spiral

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Party

Halloween Party

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Drone

The Drone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Red

The Dark Red

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Serial Killer's Guide to Life

A Serial Killer's Guide to Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mary

Mary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bullets of Justice

Bullets of Justice

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Signal

The Signal

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightlight

Nightlight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackals

Jackals

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tiger House

Tiger House

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Exists

Exists

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Marsh

The Marsh

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Torment

Torment

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
DeadHeads

DeadHeads

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Angriest Man in Brooklyn

The Angriest Man in Brooklyn

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Mom's a Werewolf

My Mom's a Werewolf

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Offspring

Offspring

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry