Cody has logged 37 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
House

House

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Naked

Naked

1993
×
★★
Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
13
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Häxan

Häxan

1922
×
Edit this entry  
10
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jigoku

Jigoku

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Hulk

Hulk

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★½
Edit this entry