• All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Q: Into the Storm

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Uproot

    ★★½

  • Runon

    ★★

  • The Voice in Your Head

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★½

  • Shadowed

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Underwater

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Lions in the Corner

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★

  • Game of Death Redux

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Escape Room

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Aquaman

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★