• The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Rescue

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★