Sort by

Crawlspace Dweller Matt has logged 28 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Daltry Calhoun

Daltry Calhoun

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
A Bad Day

A Bad Day

×
Read the review Edit this entry  
21
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jeff Wayne's Musical Version of the War of the Worlds - The New Generation: Alive on Stage!

Jeff Wayne's Musical Version of the War of the Worlds - The New Generation: Alive on Stage!

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Abortion

Abortion

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Adventures of Pluto Nash

The Adventures of Pluto Nash

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
G-Force

G-Force

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Superstau

Superstau

1991
×
★½
Read the review Edit this entry