Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Ethics Training with Kim Wexler

Ethics Training with Kim Wexler

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fool's Day

Fool's Day

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Far Cry Experience

The Far Cry Experience

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry