• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Banker

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Worth

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Noelle

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Last Full Measure

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½