• The Many Saints of Newark

  • Spiral: From the Book of Saw

  • City So Real

    ★★★★½

  • Soul

  • Freaky

  • City Hall

    ★★★★★

  • The Paper Tigers

  • Sputnik

  • Promising Young Woman

  • Jasper Mall

  • The Reason I Jump

    ★★★★★

  • My Spy

  • VHYes

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Two of Us

  • Martin Eden

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Greta

  • Genesis

  • Feast of the Epiphany

    ★★★★★

  • Bisbee '17

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Love Witch

  • Carol

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Snowpiercer

  • Drag Me to Hell

  • The House Bunny

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • The Aviator

  • Swimfan

  • The Rage: Carrie 2

  • Belly

    ★★★★½

  • Snake Eyes

    ★★★★

  • Happy Together

  • Henry: Portrait of a Serial Killer, Part 2

    ★★★

  • When We Were Kings

    ★★★★★

  • Jade

  • Under Siege 2: Dark Territory

  • Last Man Standing

  • Clifford

    ★★★★½

  • When a Stranger Calls Back

  • Gladio

  • The Prince of Tides

  • The Art of Dying

  • Rubin & Ed

  • A Moment of Romance

  • Lisa

  • Chameleon Street

  • Depeche Mode: 101

    ★★★★½

  • Betrayed

  • The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

    ★★★★★

  • Hello Mary Lou: Prom Night II

    ★★★½

  • Unmasking The Idol

    ★★★★

  • Cobra

    ★★★★

  • The Quiet Earth

    ★★★★

  • Yes, Madam!

    ★★★★★

  • Scream for Help

  • The Boxer's Omen

    ★★★★★

  • Last Night at the Alamo

    ★★★★

  • Spring Break

  • Next of Kin

    ★★★★

  • The Beastmaster

  • Just Before Dawn