Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nerve

Nerve

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry