claudio has logged 39 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robowar

Robowar

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haircut

The Haircut

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Los Reyes

Los Reyes

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unacknowledged

Unacknowledged

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Satan

Satan

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Owl Is an Owl Is an Owl

An Owl Is an Owl Is an Owl

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Mongreloid

The Mongreloid

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Dundee and Her Performing Dogs

Miss Dundee and Her Performing Dogs

1902
×
★★
Edit this entry  
18
Carousel: Animal Opera

Carousel: Animal Opera

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vampire

The Vampire

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rat Life and Diet in North America

Rat Life and Diet in North America

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killer Dog

Killer Dog

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Horse

The Horse

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The forces

The forces

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Mysterious Monsters

The Mysterious Monsters

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toro Loco

Toro Loco

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Abductees

Abductees

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Owl's Legacy

The Owl's Legacy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rara

Rara

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Heaven's Gate: The Untold Story

Heaven's Gate: The Untold Story

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
El Aleph

El Aleph

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
U.S. Seals II: The Ultimate Force

U.S. Seals II: The Ultimate Force

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bound for the Fields, the Mountains, and the Seacoast

Bound for the Fields, the Mountains, and the Seacoast

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
1/2 Man

1/2 Man

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry