Sort by

ChandraKanth❄ has logged 416 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drushyam 2

Drushyam 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kilometers and Kilometers

Kilometers and Kilometers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adbhutham

Adbhutham

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yennanga Sir Unga Sattam

Yennanga Sir Unga Sattam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pushpaka Vimanam

Pushpaka Vimanam

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manchi Rojulochaie

Manchi Rojulochaie

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Varudu Kaavalenu

Varudu Kaavalenu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Family Drama

Family Drama

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thinkalazhcha Nishchayam

Thinkalazhcha Nishchayam

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rathnan Prapancha

Rathnan Prapancha

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dollar Dreams

Dollar Dreams

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kodiyil Oruvan

Kodiyil Oruvan

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Most Eligible Bachelor

Most Eligible Bachelor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vinodhaya Sitham

Vinodhaya Sitham

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Udanpirappe

Udanpirappe

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gully Rowdy

Gully Rowdy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor

Doctor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ethir Neechal

Ethir Neechal

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raja Raja Chora

Raja Raja Chora

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rajini Murugan

Rajini Murugan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Poo

Poo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vengeance

Vengeance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Quick Gun Murugan

Quick Gun Murugan

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Story

Love Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry