cjubarrington has logged 250 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Purchase Price

The Purchase Price

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Love Melvin

I Love Melvin

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
An Inn in Tokyo

An Inn in Tokyo

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Meet Me in Las Vegas

Meet Me in Las Vegas

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Is Bob Hope...

This Is Bob Hope...

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Docks of New York

The Docks of New York

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Iron Horse

The Iron Horse

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hollywood Cavalcade

Hollywood Cavalcade

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Black Tent

The Black Tent

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Night Long

All Night Long

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess and the Pirate

The Princess and the Pirate

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rock-a-Bye Baby

Rock-a-Bye Baby

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive a Crooked Road

Drive a Crooked Road

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Happy

Love Happy

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Central Park

Central Park

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Very Thought of You

The Very Thought of You

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Valley of the Kings

Valley of the Kings

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fake It So Real

Fake It So Real

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hangman's House

Hangman's House

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gallant Sons

Gallant Sons

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terminal Island

Terminal Island

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Meander

Meander

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bare Knees

Bare Knees

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry