• No Time to Die

    ★★★

  • VHS 94

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Great White

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • John and the Hole

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Méliès Mystery

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Kandisha

    ★★★½

  • Meander

    ★★★½

  • An Unquiet Grave

    ★★★½

  • Initiation

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Sweat

    ★★★★

  • Valley Girl

    ★★★★

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Black Christmas

  • Saint Maud

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Frances Ferguson

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • This Is Bob Hope...

    ★★★★½

  • Hagazussa

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Demon

    ★★★

  • Mississippi Grind

    ★★★½

  • What If

    ★★★★

  • Begin Again

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Fake It So Real

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★★

  • True Grit

    ★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • A Serious Man

    ★★★★

  • Beetle Queen Conquers Tokyo

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Altered

    ★★½

  • Moolaadé

    ★★★★