CJ Roy has logged 11 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Accident

Accident

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Band Baaja Baaraat

Band Baaja Baaraat

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
good kid, m.A.A.d city

good kid, m.A.A.d city

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★★★½
Edit this entry