CitizenHAL has logged 90 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brave

Brave

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
'Twas the Night Before Christmas

'Twas the Night Before Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Legend of Frosty the Snowman

The Legend of Frosty the Snowman

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Frosty's Winter Wonderland

Frosty's Winter Wonderland

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Brigade

The Christmas Brigade

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Light

The Christmas Light

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mr. Willowby's Christmas Tree

Mr. Willowby's Christmas Tree

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry