CinnaMonki92166 has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
How High

How High

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
DC Showcase: Death

DC Showcase: Death

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Stan

Big Stan

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Head of State

Head of State

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Down to Earth

Down to Earth

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry