Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The One

The One

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Attack on Titan: No Regrets

Attack on Titan: No Regrets

2014
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Infinite

Infinite

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Guy

The New Guy

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry