Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Hair Wolf

Hair Wolf

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Children of Satan

Children of Satan

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
100.000 Acres of Pine

100.000 Acres of Pine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Feast on the Young

Feast on the Young

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wilderness

Wilderness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Poison for the Fairies

Poison for the Fairies

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
As Filhas do Fogo

As Filhas do Fogo

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Come Play With Me

Come Play With Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sheriff's Strange Son

The Sheriff's Strange Son

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Juego de niñas

Juego de niñas

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mantrap: Straw Dogs—The Final Cut

Mantrap: Straw Dogs—The Final Cut

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
La milpa

La milpa

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
YOLO

YOLO

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La India

La India

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La buscona

La buscona

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Paternal Line

The Paternal Line

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rosa de Baccara

Rosa de Baccara

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jeremy

Jeremy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bridget Everett: Gynecological Wonder

Bridget Everett: Gynecological Wonder

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don Juan 67

Don Juan 67

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Mechanics

National Mechanics

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Terror Nullius

Terror Nullius

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Muñecas de medianoche

Muñecas de medianoche

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
El mundo de la mujer

El mundo de la mujer

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La primavera de los escorpiones

La primavera de los escorpiones

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Las Sicodélicas

Las Sicodélicas

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
El brassier de Emma

El brassier de Emma

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Piranhas Love in Lent

Piranhas Love in Lent

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daft Punk: Live at Grant Park Chicago

Daft Punk: Live at Grant Park Chicago

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La pecadora, el cura y la santa

La pecadora, el cura y la santa

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Black Widow

The Black Widow

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry